English Russian .
   

par JŪRMALU      par MUMS      FOTOGALERIJA     KARTE  

   

Par Jūrmalu                                  Informācija
Suvenīri                                         Transports

Jūrmala – lielākais kūrorts Baltijas valstīs, jau kopš 19. gs. vilina kūrviesus ar savu 32 km garo balto smilšu pludmali Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas dienvidu robeža ir Lielupe, kura, tekot paralēli Rīgas jūras līcim, pilsētas teritorijā ietek Rīgas jūras līcī. Tādejādi Jūrmala atrodas uz šauras pussalas starp jūru un upi, kuras šaurākā vieta ir tikai 320 m plata.

Vēl 19. gs. sākumā piekrastē atradās nelieli zvejnieku ciemi. Bet skaistā daba, priežu meži, svaigais gaiss, baltā smilšu pludmale, peldes jūrā, mērenais klimats, kā ari minerālavoti pamazām ļauj piekrastes zonai veidoties par kūrortu.
Jau 19 gs. starp Rīgu un Dubultiem kursē tvaikonis, turīgos rīdziniekus nogādājot pie jūras. 1877. gadā tika atklāta dzelzceļa līnija, cauri visai Rīgas Jūrmalai, Slokai un Ķemeriem, līdz ar to arvien vairāk rīdzinieku izmanto iespēju atbraukt uz Jūrmalu.

Jūrmalas pilsēta tagadējās robežās dibināta 1959. gadā, apvienojot vienā pilsētā Rīgas Jūrmalas rajonus, rūpniecības pilsētu Sloku un senām kūrortoloģijas tradīcijām bagāto Ķemeru pilsētu, par kuras kūrorta dibināšanas gadu uzskata 1838.g., kad atklāta pirmā kūrmāja Ķemeros. Jūrmalas pilsētas teritorijā atrodas 14 dzelzceļa stacijas. Jūrmalā ir tikai divi rajoni cauri kuriem nekursē vilciens – Kauguri un Jaunķemeri.

Priedaine – Braucot vilcienā no Rīgas puses, tikai 14 km no galvaspilsētas, Jūs nokļūsiet pirmajā Jūrmalas rajonā – Priedaine. Priedaine ir vienīgais Jūrmalas rajons, kurš atrodas Lielupes labajā krastā. Priedainē atrodas viena no

Kontakti
JŪRMALAS TŪRISMA BIROJS
Jomas iela 52 (ieeja no Smilšu ielas)
Jūrmala, LV-2015
(+371) 29027775, 67764493
jurmalatour@apollo.lv (lasīt vairāk)

Ekskursijas - individuālajiem tūristiem (vasarā), grupām un skolēniem
Braucieni -
uz teātri, koncertiem un ekskursijām
Pakalpojumi -
skenēšana, kopēšana, vīzas, apdrošināšanas
Ceļojumi -
ar autobusu, ar lidmašīnu
Viesnīcas - viesu nami, apartamenti, kempingi

JTBirojā Jūs variet iegādāties:
– aviobiļetes,
– starptautisko reisu autobusu biļetes,
– prāmju biļetes,
– ceļojumu un medicīn.apdrošināšanu.

Piedāvājam gida pakalpojumus - latviešu, krievu, angļu u.c.valodās.

Sadarbībā ar Latvijas Tūrisma operatoriem piedāvājam ceļojumus pa Eiropu un visu pasauli, atpūtu dienvidu kūrortos.

augstākajām Jūrmalas kāpām – Baltā kāpa, kuras skaistumu vislabāk baudīt no upes puses, piemēram, ceļojot ar kuģīti, kurš no Rīgas uz Majoriem un atpakaļ kursē katru dienu visu sezonu.

Lielupe – viens no klusākajiem Jūrmalas rajoniem, ar skaistām 20 gs. 20-30. gados celtām villām. Lielupē atrodas Nacionālais Tenisa centrs, Jūrmalas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs un Raga kāpas pastaigu taka.

Bulduri – senākais minētais Rīgas Jūrmalas rajons, kurā 16 gs. upes krastā tiek celta Bulduru muiža.1910. gadā muižas teritorijā atklāj pirmo Latvijā dārzkopības skolu, kura darbojas arī šobrīd. Skolas teritorijā atrodas skaisti iekopts parks, kurš slavens ar krāšņajiem rododendriem un puķu dobēm.
 

Dzintari – vēl līdz II Pasaules karam saucās Edinburga, kā apliecinājums tam, ka šo rajonu kā savu vasaras atpūtas vietu izvēlējās aristokrāti. Šodien Dzintari tuvu un tālu pasaulē izskanējuši pateicoties Dzintaru koncertzālei.


Majori
– par Jūrmalas centru uzskata Majorus, pateicoties gājēju zonai – Jomas ielai, kura jau kopš 19. gs. veidojās kā tirdzniecības iela. Šodien Jomas iela ar mājīgām kafejnīcām un restorāniņiem, nelieliem veikaliņiem un pasākumiem pie Majoru kultūras centra ir iecienīta tūristu pastaigu zona. Majoros atrodas Jūrmalas pilsētas muzejs, Raiņa un Aspazijas vasarnīca – muzejs, mākslinieka Vitālija Jermolajeva mākslas galerija.

 


Dubulti – šodien ir pilsētas administratīvais centrs, kurā atrodas Jūrmalas pilsētas dome, policija, poliklīnika, pasts, vairākas bankas un citas iestādes, kā ari Aspazijas muzejs. Dubulti ir arī senākā kūrorta zona Rīgas Jūrmalā. Pirmie peldviesi no Rīgas šurp devušies 1810. gadā.

Jaundubulti – šajā pilsētas rajonā atrodas pilsētas bibliotēka, kuras telpās tiek piedāvāti bezmaksas Interneta pakalpojumi.

Pumpuri – kā atpūtas zona sāk veidoties 19. gs vidū, kad šajā rajonā valdošais miers un klusums vilina bagātos vācu kūrviesus. Par Pumpuru prestižu liecina kaut vai tas, ka vēl līdz I Pasaules karam tieši šeit bija visaugstākās īres maksas.

Melluži – tāpat kā nākamais rajons Asari, kādreiz saucās Karlsbāde. Bet daudziem šie rajoni saistās ar zemeņu garšu un smaržu. Vēl 19. gs. zemeņu stādus šurp atveda no Francijas un jau 19.gs beigās katrā dārzā no jūras līdz pat upei audzēja zemenes. Šos rajonus kā vietējie, tā iebraucēji dēvēja par zemeņu laukiem. Ne velti 20 gs. sākumā Rīgas Jūrmalas zemenes bija lielā cieņā Krievijas cara galdā. Atbrauciet nogaršot! Mellužos atrodas brīvdabas estrāde, kurā vasaras sezonā notiek dažādi pasākumi.

Vaivari – pirmo reizi minēti 1938. gadā, kad dzelzceļa stacija Asari II tika pārdēvēta par Vaivariem. Vaivari ir pēdējais kādreizējās Rīgas Jūrmalas rajons.

Sloka – nosaukums pirmo reizi minēts 1255. gadā. Sloka kā rūpniecības pilsēta attīstās 19. gs. otrajā pusē, kad tiek dibināta Slokas papīra fabrika, darbojas dzirnavas, tiek atklāta dzelzceļa līnija, notiek gadatirgi.

Kūdra – pirmais no Jūrmalas rajoniem kurš pilnībā ietilpst Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, kurš dibināts 1997. gadā.

Ķemeri – kūrortpilsēta dibināta 1838. gada, kad atklāja pirmo vannu iestādi un izveidoja Kemeru meža parku, bet jau kopš 16. gs. cilvēki izmantoja minerālūdeņu un dūņu ārstniecisko spēku. Šobrīd Ķemeru Nacionālā parka administrācija organizē dažādus pasākumus, kā arī piedāvā pastaigas pa ĶNP gidu pavadībā.

Kauguri – kādreizējais zvejniekciems, kuru 1959. gadā pievienoja Jūrmalai. Šobrīd puse pamatiedzīvotāju dzīvo šajā Jūrmalas rajonā.

Jaunķemeri – līdzīgi kā Kaugurciems, iekļauti Jūrmalas teritorijā 1959. gadā. Jaunķemerus varam saukt par Jūrmalas kurortoloģijas rajonu, jo tieši šeit atrodas divas no Jūrmalas dziednīcām – sanatorija „Jaunķemeri’ un „Dzintarkrasts”.

 

 

Informācija

 

Uzziņu dienests –

tālrunis 1188 vai www.1188.lv
   

Jūrmalas pilsētas dome –

Jomas iela 1/5, Dubulti, 67-093800

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policija –

Dubultu prospekts 2, Dubulti,  677-60320

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Jūrmalas nodaļa –

Kauguri, 67-149324
   
   

Jūrmalas slimnīca –

Vienības prospekts 19/21, Bulduri, 677-52254

Dubultu poliklīnika –

Slokas iela 26, Dubulti,  677-60077

Doktorāts –

Strēlnieku prospekts 16, Dubulti,  677-55055
   

Pasts –

Strēlnieku prospekts 16, Dubulti,  677-62430
   

Jūrmalas bibliotēka –

Dubultu prospekts 42, Dubulti,  677-67504

Majoru kultūras nams –

Jomas iela 35, Majori,  677-62403

Pasaku nams „Undīne” –

Parka iela 1, Dubulti,  677-69273

Suvenīri  


Klasiskie Latvijas suvenīri, kurus tūristi labprāt iegādājas Latvijā ir dzintara rotas, fabrikas „Laima" šokolādes un konfektes un, protams, Rīgas Melnais Balzams.

Ja vēlaties iegādāties praktiskas dāvanas, iesakām ādas izstrādājumus, Latvijas lina drēbes un aksesuārus, trikotāžu, kā arī populārās Latvijas parfimērijas fabrikas „Dzintars” produkciju.

Gastronomijas cienītājiem iesakām Latvijas piena produktus, jo sevišķi „Jāņu sieru”, kā arī žāvētu vistiņu vai gaļu. Latvijas virtuve nav iedomājama bez zivju produkcijas- dažāda veida siļķēm, žāvētām zivīm, no kurām īpaši jāizceļ „Rojas delikatese”, šprotēm. Neaizmirstiet nobaudīt kādu no daudzajām Latvijas rupjmaizes šķirnēm. Pagaršojiet Latvijas alus fabrikās brūvēto alu, kurš jau izsenis ir latviešu nacionālais dzēriens svētkos!
Transports  

Jūrmalas tūrisma birojs

piedāvā transporta īri.

  Mikroautobusi 6- 19 vietas,
  tūristu klases autobusi 25 – 70 vietas,
  kā arī vieglo automašīnu īri.
   

JTB Jūs variet iegādāties

– aviobiļetes,
  – starptautisko reisu autobusu biļetes,
  – prāmju biļetes


Jūrmalas pilsētas autobusu sarasts
Starppilsētas mikroautobusi
Vilcienu saraksts

 


Ekskursijas     Gida pakalpojumi     Braucieni     Ceļojumi     Viesnīcas     Biļetes     Apdrošināšana
par Jūrmalu     par Mums     Fotogalerija    Karte     Kontakti